Dentysta Mokotów

0
13
Rate this post

Czym zajmuje się dentysta?
Stomatolog jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem chorób związanych z obrębem jamy ustnej. Stomatologia jest bardzo szerokim działem medycyny, który zawiera w sobie wiele specjalizacji. Z jakimi problemami można udać się do dentysty? Kiedy najlepiej odwiedzić gabinet stomatologiczny?

Dentysta Mokotów – czym się zajmuje?
Stomatologia obejmuje wiele specjalności, które zajmują się uzębieniem, chorobami przyzębia, błony śluzowej czy języka. Oprócz stomatologa można także znaleźć chirurga stomatologa oraz chirurga szczękowo-twarzowego. Osoby z nieprawidłowym zgryzem udają się natomiast do ortodonty. Jeśli występują jakieś braki w uzębieniu, to należy udać się do protetyka. Jest jeszcze pedodoncja, która obejmuje stomatologię dziecięcą i periodontologia.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym
Każdy powinien bez względu na wiek odwiedzać stomatologa przynajmniej raz w roku. Nawet jeśli nie występują żadne dolegliwości bólowe, to i tak trzeba umówić się na wizytę, aby lekarz dentysta mógł sprawdzić, czy nie zachodzą niepokojące zmiany. Osoba, która nie zna się na tej dziedzinie medycyny, samodzielnie w domu może nie zobaczyć, że coś się dzieje w obrębie jamy ustnej, co może mieć niekorzystny wpływ na stan uzębienia.